Preč sú časy, keď varenie bolo iba ženskou záležitosťou, dnes pri šporáku nájdete rovnako často muža ako ženu. Pre niekoho je to záľuba, pre iného je to otrava. Čo však robiť v takom prípade, že by ste sa chceli naučiť variť, ale neviete kde začať? Pomôžu vám knihy o zdravom životnom štýle, varení, stránky blogerov či Youtube videá. Pripravte sa dávkou trpezlivosti a aj na to, že prvé pokusy nemusia dopadnúť úplne najlepšie. Ale vtedy si spomeňte na to, že Edisonovi sa podarilo zostrojiť funkčnú žiarovku až na 3000. pokus a svoje málo slané mäso budete hneď považovať za úspech. Ako na to?
Zopár základných pravidiel
Ešte predtým, ako otvoríte knihy o gastronómii, mali by ste poznať týchto pár pravidiel, ktoré ovplyvnia kvalitu vášho jedla. Existuje taká jednoduchá formulka, ktorá je stopercentne pravdivá, a tá znie: Jedlo je také dobré, aké dobré sú suroviny. Preto sa vám vždy oplatí priplatiť si za kvalitnejšie, chutnejšie či čerstvejšie suroviny. Snažte sa minimalizovať používanie polotovarov a nahraďte ich čerstvými. Nepoužívajte šampiňóny z konzervy, keď môžete použiť čerstvé. Áno, je to pracnejšie, keď si ich musíte nakrájať, no jedlo chutí úplne inak.
Čerpajte inšpiráciu od blogerov
Sociálne siete sú plne skvelých blogerov, ktorí vám môžu pomôcť zlepšiť sa vo varení, pečení a ostatných kuchynských činnostiach. Medzi tých, ktorí vám majú čo ponúknuť patrí Mealujemto, Jemine, Coolinari či Suzie pečie s láskou. Všetci majú profily na sociálnych sieťach, kde nájdete podrobné recepty, fotky a rady na čo si dať pozor. Aj videá na Youtube sú skvelou inšpiráciou, ikonou v tomto smere sú Jamie Oliver, Nigella Lawson či Hugh Fearnley.
Stavte na klasiku – knihy
Navštívte internetové kníhkupectvo a nájdite si inšpiratívne knihy, o ktorých máte pocit, že vás posunú vpred a budú pre vás motiváciou. Okrem toho môžete skúsiť aj kurz varenia, je na vás, ktorý spôsob učenia si vyberiete. Každému vyhovuje niečo iné, pamätajte však na to, že jedlo je také dobré, aké dobré sú suroviny. To je základ.